SANKTUARIA MARYJNE POMORZA

Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

SANKTUARIA MARYJNE POMORZA

BIURO FIDES TOUR ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE  PO SANKTUARIACH MARYJNYCH POMORZA

PROGRAM DLA GRUP PIELGRZYMKOWYCH

  • Dzień 1- poniedziałek
    Wyjazd pielgrzymki w Kierunku regionu Kaszub. Przejazd do Sanktuarium Maryjnego w Piasecznie na Pomorzu, gdzie około 1380 r. nastąpiła tutaj seria objawień, co upamiętnia miejsce kultu przy studzience, będące masowym punktem pielgrzymkowym.
    Ku czci objawieniu się NMP na podstawie relacji smolarza i jego syna, została wykonana przez nieznanego artystę rzeźba – Figurka przedstawiająca Maryję stojącą na ziemskim globie i trzymająca Dzieciątko Jezusa. Przechowywana w miejscowym kościele w głównym ołtarzu. Figura Matki Bożej Piaseckiej została koronowana koronami papieskimi 8 września 1968 roku przez kardynała Karola Wojtyłę.
    Sanktuarium piaseckie wpisane zostało przez Papieża Pawła VI dnia 21 listopada 1967 roku do ogólnokościelnego Spisu Miejsc Łaskami Słynących. Czas na modlitwę i chwile zadumy. Następnie do Pelplina – miasta którego historia nierozerwalnie związana jest z zakonem cystersów, przybyłych tu z Bad Doberan w Meklemburgii.
    Zwiedzanie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie z Kustoszem (gotycki kościół, pierwotnie świątynia klasztoru Cystersów, od 1824 siedziba miejscowego biskupa. Z dawnego zespołu klasztornego zachowała się katedra oraz część zabudowań zakonnych skupionych wokół czworobocznego wirydarza. Katedra jest jedną z największych świątyń gotyku ceglanego w Polsce zaraz po kościele mariackim w Gdańsku). Msza Święta . Przejazd z Pelplina do miejscowości Wiele . Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Wielu - obiadokolacja i nocleg .
  • Dzień 2 - wtorek
    Śniadanie . Zwiedzanie Sanktuarium Kalwaryjskiego w Wielu - jest to jedyna kalwaria w diecezji Pelplińskiej a zarazem najstarsza parafia na Kaszubach, p.w. Matki Bożej Pocieszenia - jest jedyną Kalwarią w diecezji Pelplińskiej, która powstała z inicjatywy miejscowego proboszcza - księdza Szydzika. Zamysł założenia Kalwarii narodził się najprawdopodobniej około roku 1905, choć pierwsze starania o pozwolenie na budowę datowane są dopiero na rok 1915. Grunty pod kalwarię uzyskane zostały od miejscowego gospodarza - pana Durajewskiego. Dzięki przemyślnemu, prusko-patriotycznemu
    listowi, ksiądz Szydzik bardzo szybko uzyskał od władz świeckich pozwolenie na budowę Kalwarii. - msza św.
    Przejazd do Bedomina do muzeum hymnu polskiego – zwiedzanie, następnie przejazd do Kościerzyny – przejście na rynek miejski gdzie odwiedzimy muzeum akordeonu – zwiedzanie, przejście do Kościoła Świętej Trójcy w Kościerzynie, który w 1997r. otrzymał tytuł Sanktuarium Maryjnego Matki Bożej Kościerskiej – Królowej Rodzin.
    Odbyła się tu koronacja obrazu Koronami Papieskimi. Sanktuarium maryjne wybudowane jest w stylu neobarokowym. Czas na modlitwę i chwile zadumy. Czas wolny
    Powrót do Wiela. Obiadokolacja , nocleg .
  • Dzień 3 - środa
    Śniadanie . Przejazd do Sianowa do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Kaszub. Nawiedzenie Sanktuarium w Sianowie . Jak mówi legenda, że figurkę Matki Bożej otoczoną niebiańskim blaskiem znaleziono w paprociowym krzaku. Zaniesiono ją do krzyżackiej kaplicy w Mirachowie, jednak 3-krotnie wracała do Sianowa, gdzie odczytano to jako znak Boży i wybudowano Jej świątynię. Sama figurka dwukrotnie cudem ocalała z pożarów sianowskiej świątyni. W 1966 roku na mocy dekretu papieża Pawła VI, Pani Sianowska została ukoronowana papieskimi koronami. Msza św. Następnie przejazd z Sianowa
    do m. Wejherowa do Kalwarii Wejherowskiej. Zwiedzanie Sanktuarium Pasyjno –
    Maryjnego w Wejherowie . Jest to zespół 26 kaplic wybudowany w latach 1649-1655 - perła architektury sakralnej Polski Północnej i obok Kalwarii Zebrzydowskiej i Pakoskiej jest najstarszym sanktuarium Męki Pańskiej w Polsce - rozplanowano na trzech wzgórzach, którym nadano biblijne nazwy – Góra Oliwna, Syjon i Golgota. Początek kalwaryjskiego szlaku zaczyna się na Górze Oliwnej. Powrót do Wiela. Obiadokolacja i nocleg .
  • Dzień 4 - czwartek
    Śniadanie . Przejazd do Swarzewa – region Kaszub północnych. Zwiedzanie sanktuarium Matki Boskiej Królowej Polskiego Morza . Swarzewskie sanktuarium słynie z cudownej gotyckiej figurki Matki Boskiej - patronki rybaków. Według jednej z legend figurka ta została wrzucona do morza przez luterańskich mieszkańców Helu i przypłynęła do Swarzewa . Umieszczono ją w ówczesnym drewnianym kościółku. Msza Święta . Przejazd do Jastarni. Zwiedzanie kościoła pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, dla tego kościoła Adam Bunsch wykonał witraże ukazujące sceny z życia Matki Boskiej i stacje drogi krzyżowej . Przejazd do Helu - miejscowość usytuowana na samym cyplu mierzei helskiej. Półwysep Helski (Mierzeja Helska) ma 34 km długości, jego szerokość w najwęższym miejscu, w pobliżu Kuźnicy, to zaledwie około 150 m.; czasem, podczas silnych sztormów, woda przelewa się przez półwysep. Spacer po mieście: Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża. Obiadokolacja w jednej z restauracji helskiej. Powrót do Wiela, nocleg .
  • Dzień 5 - piątek
    Śniadanie . Przejazd do Kartuz, gdzie odwiedzimy dawny zespół klasztorny zakonu Kartuzów, wzniesiony na przełomie XIV XV wieku. Następnie przejazd do miejscowości Żukowo, tutaj zapoznamy się z historią kościoła klasztornego i jego zabudowy poklasztornej po zakonie Norbertanek pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, który został wybudowany w XIV – XVw. , w której mieści się niewielkie lecz obfitujące w cenne eksponaty Muzeum Parafialne. Zobaczyć tam można kolekcję szat liturgicznych, paramentów liturgicznych oraz wystawę regionalną z haftem kaszubskim, miasto Żukowo jest uznawane jako kolebka haftu kaszubskiego, którego tradycja sięga stuleci. Msza św. Po mszy św. przejazd do centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku - zwiedzanie obiektu – m. in. Najdłuższa Deska Świata, Replika Bunkra Tajnej Organizacji Wojskowe Gryfa Pomorskiego, ,, Dom do góry nogami”, Dom Sybiraka ( ok. 230 lat ), Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Dom powstańca polskiego z Adampola ( miejscowość w Turcji ), największy koncertujący fortepian świata, mini browar i inne obiekty. Powrót do Wiela, obiadokolacja i nocleg
  • Dzień 6 - sobota
    Śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera:

  • *transport autokarowy *zakwaterowanie: 5 noclegów w pokojach 2 i 3 os. z łazienkami *wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji *Obsługę pilota i miejscowego przewodnika

Cena nie zawiera:

  • * Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Hymnu Polskiego, Muzeum Akordeonu
    Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, Centrum Edukacji i Promocji Regionu – 45 zł. *Ubezpieczenie NW.

Lorem commodo lectus at sollicitudin elementum. Sed dolor turpis, condimentum sit amet maximus sit amet, rhoncus non turpis. Aenean convallis ac lorem et sodales. Sed dictum vel orci nec rhoncus. Donec quis porttir arcu. Nulla ut justo quis augue commodo mattis nec vel ante orem commodo lectus at sollicitudin elemenum.

VIEW THE PHOTOS

PIELGRZYMKA PO SANKTUARIACH MARYJNYCH POMORZA

SYLWIA

PIELGRZYMKA PO SANKTUARIACH MARYJNYCH POMORZA





517 460 748

517 460 748

PROMOCJE

MOŻESZ POLUBIĆ