FATIMA

Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

FATIMA

3550 PLN

ALTOTTING > SPIAZZI K. WERONY> MONACO > LOURDES > SANTIAGO DE COMPOSTELA> FATIMA > TOLEDO > MONTSERRAT> LLORET DEMAR> ARS

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

 1. dzień Altötting

03.00 - Wyjazd do miejscowości  Altötting w Górnej Bawarii do najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Bawarii. Kult Matki Bożej w Altötting sięga VIII w., kiedy to św. Rupert  z Salzburga, zwany apostołem Bawarii, polecił wybudować kościółek, w którym umieszczono słynącą łaskami figurkę Czarnej Madonny. Przejazd do hotelu - obiadokolacja

i nocleg w hotelu.

 1. dzień Altötting – Spiazzi - Sanktuarium Madonna della  Corona
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Msza św. Po mszy św. wyjazd do Włoch do

Sanktuarium Madonna della Corona, które  położone jest poniżej Spiazzi, niewielkiego miasteczka w prowincji Werony, w bezpośredniej okolicy Jeziora Garda.

Sanktuarium Madonna della Corona zawieszone jest niezwykle malowniczo na zboczu Monte Baldo jak orle gniazdo w ścianie skalnej  nad doliną Adygi, na wysokości 774 metrów nad poziomem morza. Przepiękne są nie tylko widoki, ale także przede wszystkim, architektura Sanktuarium. Jego dwie ściany to lita skała. Do skały przyklejona jest konstrukcja kościoła, co daje nam efekt jakby wyrastał ze skały i był jej częścią.

Następnie przejazd do hotelu w okolice Alessandrii.  Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 1. dzień Monaco

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Księstwa Monaco – panoramiczny spacer po Starym Mieście: Muzeum Oceanograficzne im. J.Y. Cousteau, neoromańska Katedra Monaco (dawny kościół św. Mikołaja.  W jej pięknym wnętrzu znajdują się m.in. grobowce książęce (w tym grób księżnej Grace Kelly), Pałac Książęcy, Grand Casino de Monte Carlo - jedno z czterech kasyn w Monako wybudowane w 1878 roku według projektu Charlesa Gariera . ( obiekty zwiedzane z zewnątrz ). Czas wolny. Następnie przejazd w okolice Arles na nocleg, na trasie przejazdu do hotelu planowana obiadokolacja. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych – zakwaterowanie, nocleg.

 1. dzień Lourdes

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Lourdes miasto i gmina w południowo-zachodniej Francji u podnóża Pirenejów, jeden z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego. Zakwaterowanie w hotelu. Czas na indywidualne modlitwy i chwilę zadumy przy grocie objawień oraz w Bazylice oraz udział w procesji ze świecami. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

 1. dzień Lourdes -  Santiago de Compostela
  Poranna  - msza św. w grocie objawień. Po mszy świętej śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Santiago de Compostela – miasto w północno-zachodniej Hiszpanii, w prowincji A Coruña, stolica regionu Galicja. Planowany przyjazd w godzinach wieczornych, zakwaterowanie w hotelu – obiadokolacja. Następnie proponujemy wieczorny spacer po wybranych uliczkach Starego Miasta Santiago de Compostela. Nocleg.
 1. dzień Santiago de Compostela - Fatima
  Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, - Nawiedzenie Katedry w Santiago de Compostela– jedna z najważniejszych świątyń pielgrzymkowych, miejsce docelowe drogi Świętego Jakuba oraz miejsce spoczynku Św. Jakuba Większego jednego z dwunastu apostołów, uczniów Jezusa Chrystusa. Katedra w Santiagode Compostela jest jedną z największych dzieł architektury romańskiej w Hiszpanii i najważniejszych świątyń w średniowieczu. Msza św.

Przejazd do Fatimy – zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej (m.in. Bazylika, Kaplica Pierwszych Objawień, Kaplica Wieczystej Adoracji ). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i  obiadokolacja. Udział w wieczornych nabożeństwach Nocleg.

 1. dzień Pobyt w Fatimie – Aljustrel

Śniadanie, msza św. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła i sanktuarium gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Przejście pod kościół parafialny i Starą Fatimę, miejsce chrztu Pastuszków. Następnie przejazd  do Aljustrel, - jest to malutka wioska, położona obok Fatimy, gdzie znajduje się domy trójki pastuszków  Hiacynty, Franciszka oraz Łucji, którym w 1917 roku objawiła się Matka Boska. Odwiedzimy Dom-Muzeum w Aljustrel, które mieści się w domu położonym obok domu rodzinnego Łucji, który należał niegdyś do matki chrzestnej najstarszej z widzących. Można tam oglądać – podzieloną na cztery działy: rzemiosło, narzędzia rolnicze, stroje, domostwo – ekspozycję, ukazującą życie codzienne portugalskiej wsi w czasach objawień tj. w pierwszych dekadach XX w.  Powrót do Fatimy – czas wolny do dyspozycji pielgrzymów: indywidualne modlitwy, różaniec, udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Obiadokolacja – Nocleg.

 1. dzień Fatima – Toledo

Poranna Msza św. Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Toledo - klasyczne stare hiszpańskie „miasto trzech kultur” . Spacer Starówką, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest fascynująca, choćby z powodu zachowania bez żadnych zmian układu, jaki posiadała w średniowieczu. Przejście jej wąskimi uliczkami odkryje przed nami niesamowity kompleks zabytkowy, bardzo ożywiony zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Przejście do  Katedry NMP (Catedral de Santa María ), budowę tej katedry rozpoczęto w 1226 roku; wspaniała architektura gotycka (wieża, fasady, kaplice, ołtarze, chór, grobowce królów Kastylii)- zwiedzanie. Przejazd do hotelu – okolice Madrytu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg

 1. dzień Montserrat – Lloret de Mar

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w kierunku masywu Montserrat, gdzie na zboczu masywu jest połozony klasztor benedyktyński składajacy się z 5 zespołów budynków, z których najwazniejszyto oczywiście sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat – indywidualne zwiedzanie sanktuarium bazyliki z figurką Madonny.

Następnie przejazd od Lloret de Mar – przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych na obiadokolację. Nocleg.

 1. dzień Lloret de Mar - wypoczynek

Śniadanie,  pobyt wypoczynkowy w Loret de Mar. Obiadokolacja – nocleg.

 1. dzień Ars

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd w kierunku Ars do miejscowości św. Jana Marii Vianmey – znakomitego duszpasterza – patrona proboszczów. Nawiedzenie starego kościoła, gdzie znajduje się m.in. ołtarz ku czci św. Filomeny, przy którym dokonały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym przez 40 lat, przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych św. Jan Marii Vianmey. Przejazd do miejscowości Besanconna na nocleg. Obiadokolacja na trasie przejazdu.

 1. dzień Wyjazd do Polski

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie wyjazd do PolskI. Przejazd tranzytowy w okolice Wrocławia. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych – zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Obiadokolacja na trasie przejazdu po przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej.

 1. dzień Trzebnica - Brusy

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd do Trzebnicy do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej – msza św., zwiedzanie Bazyliki z przewodnikiem. Następnie wyjazd do Brus. Obiad na trasie przejazdu we własnym zakresie.

Planowany przyjazd do Brus w godzinach wieczornych.

Zgłoszenia na pielgrzymkę przyjmuje  oraz wszelkich informacji dotyczących wyjazdu udziela:

 Biuro Fides Tour  - organizator wyjazdu -  pod nr tel. 517 460 748;  571 322 438, e-mail: fidestour.sk@gmail.com

Świadczenia zawarte w cenie:

przejazd autokarem ( WC, DVD, cafe bar, Klimatyzacja )

zakwaterowanie:  12 noclegów w hotelach**/*** wg. programu, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.

wyżywienie: 12 śniadań ( bufet i serwowane do stolika ), 12 obiadokolacji ( napoje do obiadokolacji są dodatkowo płatne )

opieka pilota, opieka duchowa kapłana, opłata za zestaw słuchawkowy,  opłaty wjazdowe, parkingi, opłaty klimatyczne.

Ubezpieczenie: NNW, KL + Assistance

 

Cena nie obejmuje:

- ewentualnej dopłaty do pokoju 1 – os. 750 zł

- opłat za przewodników lokalnych biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz innych opłat związanych z realizacją

programu,–  55 €/os. – płatne obowiązkowo u Pilota

- dobrowolnego podwyższenia kwoty ubezpieczenia sumy gwarantowanej przez organizatora oraz dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów   rezygnacji ( 3,5% - 4 % od ceny imprezy ) i chorób przewlekłych – wszelkie informacje i szczegóły w Biurze

Fides Tour

- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł.,  płatne na ostatnim spotkaniu przed wyjazdem.

- program pielgrzymki przewiduje msze św. i udział w ogólnodostępnych uroczystościach religijnych

- program jest ramowy i kolejność zwiedzania mogą ulec zmianie;

GALERIA

ALTOTTING > SPIAZZI K. WERONY> MONACO > LOURDES > SANTIAGO DE COMPOSTELA> FATIMA > TOLEDO > MONTSERRAT> LLORET DEMAR> ARS

SYLWIA

KOORDYNATOR

517 460 748

ZADZWOŃ

PROMOCJE

MOŻESZ POLUBIĆ