Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

Kraków – Budapeszt – Zakole Dunaju

Ramowy program wycieczki

   

Dzień I  

 

Godz. 03:00 – wyjazd do Krakowa.

Zwiedzanie Drogi Królewskiej z przewodnikiem:

na trasie zwiedzania zobaczymy Wzgórze Wawelskie z Katedrą i krużgankami Zamku Królewskiego, ul. Kanoniczą, liczne obiekty sakralne, w tym kościoły św. Piotra i Pawła oraz Mariacki. Na trasie znajdzie się także Rynek Główny wraz z jego obiektami, ul. Floriańska oraz Mury Miejskie i Barbakan. Następnie przejazd do Łagiewnik do Bazyliki Miłosierdzia Bożego – msza św. Po mszy przejazd na nocleg do miejscowości Chyżne – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg

 

Dzień II   Budapeszt

 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Budapesztu. Przyjazd do stolicy Węgier w godzinach popołudniowych, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzania miasta – wybrane obiekty  m.in.: Wzgórze Gellerta – panorama miasta, Wzgórze zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół  Macieja, pomnik króla Stefana, Zamek Królewski wzniesiony przez Habsburgów, Parlament ( z zewnątrz ), Bazylika Św. Stefana z relikwia Patrona, spacer uliczkami i bulwarami śródmieścia, Plac Tysiąclecia. Obiadokolacja w wybranej restauracji. Wieczorny rejs statkiem po Dunaju. Przejazd do hotelu - nocleg.

 

Dzień III   Eger - Egerszalok

 

Po śniadaniu  , następnie wyjazd do miejscowości Eger. Spacer panoramiczny po Starym Mieście, gdzie będziemy mieli okazję spojrzeć na neoklasycystyczną Bazylikę św. Michała i Jana podniesioną do rangi katedry, samotny Minaret – symbol Eger - 40-metrowy minaret, jedyna pozostałość po znajdującym się tu niegdyś, rozebranym w 1841 roku przez Węgrów meczecie, jest symbolem Egeru, Plac Dobo i kościół Minorytów. Przejazd do Egerszalok, gdzie zobaczymy jedyną w swym rodzaju atrakcję turystyczną okolicy - gorące zródła przypominające słynne światowe Pamumukale z Turcji. Następnie pobyt w basenach termalnych Egerszalok. Powrót do hotelu – czas na przygotowanie się na wieczorny wyjazd na obiadokolację połączoną z muzyką i folklorem węgierskim. Powrót do hotelu – nocleg.

 

Dzień IV  Zakole Dunaju

 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na dalsze zwiedzanie Budapesztu, Zakola Dunaju – prawdziwego fenomenu natury: Szentendre czyli „Święty Jędrzej”, miasteczko określane jako „Montmartre Dunaju”, spacer po starówce, następnie odwiedzimy Muzeum Marcepana,  Muzeum Wina połączone z degustacja wina. Przejazd do Wyszehradu – panoroma i ruiny zamku królewskiego – miejsce podpisania w 1991r. traktatu Wyszehradzkiego przez Polskę, Węgier i Czechosłowacji; przejazd do Esztergom – jest to jedno z najstarszych miast na Węgrzech założone przez księcia Geize, uznawane jako kolebka katolicyzmu na Węgrzech – zwiedzanie Bazyliki pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Św. Wojciecha.

Wyjazd w kierunku Polski na nocleg i obiadokolację.

 

Dzień V 

 

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem ( klimatyzacja, WC, barek, DVD )
  • Zakwaterowanie: 4 noclegi 
  • Wyżywienie:  4 śniadania,  3 obiadokolacje standard, ( napoje do obiadokolacji płatne we własnym zakresie )
  • 1 Kolacja regionalna połączoną z muzyka i folklorem węgierskim 
  • Przewodnik miejscowy:  Kraków,  Budapeszt
  • Opieka pilota, opłatę za system słuchawkowy guide tour.
  • Ubezpieczenie NW + KL wraz z assistance

Cena nie zawiera:

  • wejście na termy w  Egerszalok 
  • opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów i atrakcji turystycznych 

Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie wycieczki bez szkody dla atrakcyjności imprezy.

Program jest ramowy i może ulec modyfikacji bez szkody dla atrakcyjności oferty, cena za wyjazd uzależniona jest od terminu wyjazdu.