WŁOCHY- W HOŁDZIE JP II

Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

WŁOCHY- W HOŁDZIE JP II

Jasna Góra > Padwa > Asyż > Rzym > Watykan > Wenecja
TERMINY: kwiecień, wrzesień, październik

PROGRAM RAMOWY

 • Dzień I
  Godz. 04.00 wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę – nawiedzenie Kaplicy z Cudownym Obrazem Matki Bożej – msza św. Po mszy św. przejazd przez Czechy do miejscowości Kalsdorf w Austrii na nocleg. Obiadokolacja na terenie Czech we własnym zakresie.
 • Dzień II
  Śniadanie. Wyjazd w kierunku Włoch – przejazd do Padwy. Zwiedzanie miasta m.in. nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego - Msza św. w Bazylice. Przejazd do hotelu w okolice San Mauro Mare. Obiadokolacja – nocleg.
 • Dzień III
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, następnie Przejazd do Asyżu - Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli Agnelli– miasta św. Franciszka – zwiedzanie, następnie przejazd do Bazyliki. św. Franciszka w której złożono ciało świętego – msza św.
  Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta m. in. Piazza Comune ze świątynią Minerwy, kościół św. Klary. Czas wolny na zakup pamiątek i zdjęcia.
  Przejazd do miejscowości Fiuggi – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.
 • Dzień IV
  Śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie Wiecznego Miasta – Bazylika św. Jana na Lateranie jedna z czterech bazylik większych, przejście do Kaplicy San Lorenzo w której obecnie mieszczą się Święte Schody prowadzące do dawnej kaplicy papieskiej Sancta sanctorum, w której znajduje się obraz Chrystusa. Zgodnie z legendą malować go zaczął św. Łukasz a ukończyli aniołowie. Planowana msza św. na Lateranie.
  Następnie przejazd na Wzgórza Awentyńskie, gdzie na Awentynie zachowały się ruiny term cesarza Karakalli i Decjusz oraz wspaniała bazylika św. Sabiny i kościół św. Aleksego -legenda o św., brama siedziby kawalerów maltańskich ze słynną ,,dziurką od klucza”, Klasztor Benedyktynów ( San Anselmo ). Rzym antyczny – Plac Wenecki, Kapitol, Forum Romanum, Łuk Konstantyna, Coloseum.
  Czas wolny. Powrót do hotelu ( Fiuggi ) - obiadokolacja i nocleg.
 • Dzień V
  Śniadanie i przejazd do Watykanu na środową Audiencję Generalną ( przy pobycie Ojca Świętego ). Po zakończeniu Audiencji, spacer z przewodnikiem po Rzymie wybrane obiekty – zwiedzanie z zewnątrz: Zamek Św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami. Czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 • Dzień VI
  Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Watykanu – do Bazyliki
  Św. Piotra, przejście do kaplicy św. Sebastiana gdzie został pochowany św. Jan Paweł II - msza św. , następnie zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Czas wolny na ostatnie pamiątki ze Stolicy Papieskiej i Rzymu, zdjęcia i na filiżaneczkę włoskiego espresso. Przejazd w okolice Rimini na nocleg – obiadokolacja w hotelu.
 • Dzień VII
  Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek
  - w ciągu dnia przewidziany przejazd do niedaleko położonej od hotelu Republiki San Marino - została utworzona w 301 roku przez utalentowanego chrześcijańskiego budowniczego, zwanego Świętym Marinusem. Słynie z pięknych widoków i szlachetnych trunków w postaci likierów, które można będzie nabyć w jednym z miejscowych sklepików po uprzedniej degustacji – czas wolny, powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
  Msza św. przewidziana w miejscowym kościele.
 • Dzień VIII
  Śniadanie – wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wenecji: przepłynięcie statkiem wycieczkowym w kierunku placu św. Marka. Zwiedzanie miasta: m.in. Bazylika i Plac św. Marka, Pałac Dożów ( z zewnątrz ), Most Westchnień, Wieża Zegarowa, spacer uliczkami miasta do Mostu Rialto,. Czas wolny . Powrót statkiem do nabrzeża w okolice parkingu. Przejazd do Austrii do miejscowości Kalsdorf d o hotelu - obiadokolacja i nocleg.
 • Dzień IX
  Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd w drogę powrotną do kraju przez Czechy.
  Msza św. na terenie Polski. Obiadokolacja na trasie we własnym zakresie. Powrót w godzinach nocnych.

Świadczenia

 • Przejazd autokarem ( WC, DVD, Cafe Bar, Klimatyzacja ).
 • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach**
  ( 2 nocleg w Austrii, 6 noclegów po stronie włoskiej, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.)
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji. Opieka wykwalifikowanego pilota.
 • Opłaty do zwiedzanych obiektów i za miejscowych przewodników Watykan, Rzym, Wenecja
 • Opłata łodzi turystycznej w Wenecji. Opłata za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania.
 • Opłaty przy wjeździe do: Padwy, Rzymu, Asyżu, Wenecji.
 • Ubezpieczenie: NNW 2000 EUR KL + assistance 10.000 EUR + bagażu 200 EUR.

Uwaga!!!

Dopłata do pokoju jednoosobowego 550 zł. Cena nie obejmuje kosztów za napoje do obiadokolacji.
Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie pielgrzymki bez szkody dla atrakcyjności imprezy.
Cena nie obejmuje dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

PIELGRZYMKA DO WŁOCH W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

SYLWIA

WATYKAN

517 460 748

ZADZWOŃ

PROMOCJE

MOŻESZ POLUBIĆ