SANKTUARIA WŁOCH

Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

SANKTUARIA WŁOCH

ŚLADAMI ŚW. OJCA PIO W 50-LECIE JEGO ŚMIERCI ORAZ WYBRANE SANKTUARIA WŁOCH

Svatý Kopeček > Werona> Asyż > Casci > Rzym > Watykan > Neapol > Pietrelcina > San Giovanni Rotondo >Monte Sant Angelo > Lanciano > San Marino > Spiazzi > Altotting

PROGRAM  RAMOWY
Dzień I 

Wyjazd w okolice Ołomuńca na Svatý Kopeček. ( Święty Kopczyk ), gdzie odwiedzimy Kościół Pielgrzymkowy Najświętszej Marii Panny, jest przedstawiany jako morawska perła barokowej architektury i sztuki – msza św. Przejazd przez Czechy do miejscowości Kalsdorf  w Austrii na nocleg. Obiadokolacja na trasie przejazdu we własnym zakresie.

Dzień II 

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Włoch do Werony.  Spacer po Starym mieście: Piazza Della Erbe z fontanną Madonna Verona, Arena di Verona - amfiteatr rzymski, Piazza dei Signori,  XIV wieczna kamienica Capuletitich werońskiej rodziny, do której należała Julia ze słynnym Szekspirowskim balkonem,  romańska katedra Wniebowzięcia NMP (Cattedrale di Santa Maria Matricolare). Nawiedzenie Sanktuarium  – msza św. Przejazd do hotelu w okolice Chiusi. Obiadokolacja – nocleg

Dzień III  Asyż - Roccaporena

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd do Asyżu– miasta św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej  ze słynną  Porcjunkulą i ogrodem różanym w Santa Maria Degli  Agnelli, Bazyliki. św. Franciszka Piazza Comune ze świątynią Minerwy, kościoła św. Klary. Msza św.  w Bazylice św. Franciszka. Następnie przejazd do Cascia – miasto w Umbrii we Włoszech, w którym znajduje się Sanktuarium św. Rity, Patronki spraw trudnych i beznadziejnych – zwiedzanie sanktuarium. Chwila zadumy i indywidualne modlitwy przed grobem św. Rity. W Sanktuarium w Cascii znajduje się również Kaplica Cudu Eucharystycznego z 1330 roku. Przejazd do miejsca narodzin Św. Rity  do Roccaporena.  Przejazd w okolice Rzymu na obiadokolację i nocleg.

Dzień IV Watykan  - Rzym (niedziela)

Wczesne śniadanie i przejazd  do Watykanu na Plac św. Piotra na niedzielną modlitwę Anioł Pański z papieżem Franciszkiem  transmitowaną  przez TVP – program 1. Następnie  spacer z przewodnikiem po Rzymie, wybrane obiekty – zwiedzanie z zewnątrz: Zamek Św. Anioła,  Plac Navona, Panteon, Plac Wenecki, Kapitol, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami.  Czas wolny . Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień  V  Watykan - Wzgórza Awentyńskie

Wczesne śniadanie,  przejazd  do Watykanu – do  Bazyliki  Św. Piotra na poranną mszę św. w kaplicy św. Sebastiana, w której jest pochowany św. Jan Paweł II. Po mszy św. zwiedzanie Bazyliki św. Piotra.Przejazd na Wzgórza Awentyńskie,  gdzie zobaczymy bazylika św. Sabiny i kościół św. Aleksego -legenda o św., brama siedziby kawalerów maltańskich ze słynną ,,dziurką od klucza”, Klasztor Benedyktynów   ( San Anselmo ).  Rzym antyczny – Kapitol, Forum Romanum,  Łuk Konstantyna,  Coloseum.  Czas wolny na ostatnie pamiątki ze Stolicy Papieskiej i Rzymu, zdjęcia i na filiżaneczkę włoskiego espresso. Powrót do hotelu  - obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI  Neapol - Pietrelcina  - San Giovani Rotondo

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Neapolu – panoramiczny przejazd autokarem po Neapolu.  Następnie przejazd do kościoła MB Niepokalanej z Lourdes i św. Jana die Vecchi, gdzie został pochowany Święty wizjoner ks. Dolindo Ruotolo,  włoski ksiądz oraz tercjarz franciszkański, ogłoszony przez Kościół katolicki Sługą Bożym, który cieszył się wielkim szacunkiem Ojca Pio. To nazwiskiem Dolindo Ruotolo na odwrocie obrazka z wizerunkiem Matki Bożej jest podpisana prorocza wiadomość, wyjątkowe przesłanie z dnia 2 lipca 1965 roku dla polskiego arystokraty, hrabiego Witolda Laskowskiego, będącego szczególnym  czcicielem Ojca Pio o pontyfikacie polskiego Papieża i obaleniu komunizmu. Ks. Dolindo Ruotolo cieszył się wielkim szacunkiem ojca Pio, który zwykł mawiać do przybywających do San Giovani Rotondo Neapolitańczyków: ,, Macie księdza Dolido, po co do mnie przychodzicie?”.  Czas na chwile zadumy i modlitwę. Przejazd do miejscowości Pietrelcina – miejsca urodzin św. Ojca Pio. Charyzmatyczny spowiednik, mówią o nim św. O. Pio z Pietrelciny ( 1887 – 1968 ). Krótki spacer szlakiem Ojca Pio: dom rodzinny św. Ojca Pio, Piazza Santissima Annunziata - Plac Zwiastowania kościół pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej z którym wiążą się pierwsze chwile  Ojca Pio jako księdza – msza św.

Przejazd do San Giovanni Rotondo – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja – nocleg.

Dzień VII   San Giovanni Rotondo - Monte Sant’Angelo

Po śniadaniu Msza Święta w Bazylice Matki Bożej Łaskawej - miejscu, gdzie był pochowany św. Ojciec Pio. Indywidualna modlitwa przy grobie świętego oraz zwiedzanie miejsc związanych z życiem i posługą św. Ojca Pio: stary kościół, krypta. Przejazd na Monte Sant’Angelo. Nawiedzenie Sanktuarium Michała Archanioła. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień VIII   Lanciano -  San Marino

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Lanciano – miasteczka położonego nad Adriatykiem znanego  przede wszystkim z pierwszego uznanego przez kościół Cudu Eucharystycznego. Nawiedzenie Kościoła Franciszkanów, gdzie przechowywana są Relikwie tego Cudu  -  Msza św. Przejazd do Republiki San Marino. Została utworzona w 301 roku przez utalentowanego chrześcijańskiego budowniczego, zwanego Świętym Marinusem.  Słynie z pięknych widoków i szlachetnych trunków w postaci likierów, które można będzie nabyć w jednym z miejscowych sklepików po uprzedniej degustacji – czas wolny. Przejazd w okolice Rimini na nocleg i obiadokolację.

 Dzień IX    Dzień przeznaczony na wypoczynek

Śniadanie -  czas na indywidualny wypoczynek, spacery po plaży i okolicy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Msza św. przewidziana w miejscowym kościele.

 Dzień X  

Śniadanie – wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do miejscowości Spiazzi, gdzie na wysokości 774 m n.p.m. jest usytuowane Sanktuarium Madonna Della Corona. Obiekt  jest dosłownie jakby przyklejony, jak orle gniazdo do stromej ściany skalnej.  W 1998 roku Sanktuarium odwiedził ówczesny papież Jan Paweł II. Nawiedznie Sanktuarium  – msza św. Przejazd do miejscowości Altötting w Górnej Bawarii do hotelu - obiadokolacja  i nocleg w hotelu.

Dzień XI  

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Planowana Msza św. w Sanktuarium Maryjnym w Altötting lub na terenie Polski  - Jasna Góra ( miejsce mszy św. niedzielnej uzależnione od możliwości logistycznych. ). Obiadokolacja na trasie we własnym zakresie. Powrót przewidziany w godzinach nocnych.

Świadczenia:

Przejazd autokarem ( WC, DVD, Cafe Bar, Klimatyzacja ). Zakwaterowanie: 10 noclegów w hotelach**( 1 nocleg w Austrii, 8 noclegów po stronie włoskiej, 1 nocleg po stronie niemieckiej, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.)
Wyżywienie:  10 śniadań, 9 obiadokolacji.
Opieka wykwalifikowanego pilota.
Opłata za zestaw słuchawkowy podczas zwiedzania.
Opłata turystyczne: za miejscowych przewodników -Watykan, Rzym, wstępy do zwiedzanych obiektów
Opłaty wjazdowe do:  Asyżu, Rzymu, San Giovanni Rotondo.
Ubezpieczenie: NNW,  KL + assistance  + bagaż

Uwaga!!!

Cena nie obejmuje kosztów za napoje do obiadokolacji.
Dopuszcza się możliwość niewielkich zmian w programie pielgrzymki bez szkody dla atrakcyjności imprezy.
Cena nie obejmuje dodatkowych ubezpieczeń: od  kosztów rezygnacji, chorób przewlekłych.
Dopłata do pokoju 1 osobowego -  650 zł.

ZOBACZ ZDJĘCIA

SUPER WYJAZD POLECAM

SYLWIA

ODKRYWAMY ŚWIAT

517 460 748

ZADZWOŃ

PROMOCJE

MOŻESZ POLUBIĆ