Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

WARSZAWA

Dzień 1:

Wyjazd autokarem w godzinach porannych do miejscowości Ostrzyce na Kaszubach.

W trakcie przejazdu do miejsca docelowego zatrzymamy się w Żukowie:

- miasta, które jest uznawane jako kolebka Haftu Kaszubskiego, co nierozłącznie wiąże się z Zakonem Norbertanek – zwiedzanie najstarszego zabytku architektonicznego na Kaszubach jakim jest ,, Żukowski Kościół Poklasztorny w którym mieści się Muzeum Parafialne, kryjące wiele cennych dzieł sztuki z XIV – XVIII wieku.

Przejazd do Hotelu – zakwaterowanie, obiadokolacja. Nocleg

 

Dzień 2:  ,, Poznajemy Kaszuby” część I

Śniadanie – Wyjazd autokarem na wycieczkę po regionie, w programie: przejazd do Kartuz – zwiedzanie: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Kolegiata Kartuska – część zabudowy poklasztornej zakonu Kartuzów, przejazd do Chmielna do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej. Przejazd do Szymbarku pod wieżę widokową ustawioną na najwyższym wzniesieniu na niżu środkowoeuropejskim ,,Wieżyca” – 329m. n.p.m. ( wejście na wieżę ), następnie przejazd wozami drabiniastymi do Centrum Edukacji i Promocji Regionu zwiedzanie obiektu – m. in. Najdłuższa Deska Świata, Replika Bunkra Tajnej Organizacji Wojskowe Gryfa Pomorskiego, ,, Dom do góry nogami”, Dom Sybiraka ( ok. 230 lat ), Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Dom powstańca polskiego z Adampola ( miejscowość  w Turcji ), największy koncertujący fortepian świata, mini browar i inne obiekty. Powrót do Pensjonatu – obiadokolacja - czas wolny. Nocleg

 

Dzień 3:

Śniadanie  Wyjazd autokarem na półwysep helski – Poznajemy Kaszuby część II - północna część Kaszub - przejazd do: Rozewia  - zwiedzanie: Latarni morskiej w Rozewiu. Przejazd do Jastarni – zwiedzanie: Chaty Rybackiej z 1881, Kościół Rybacki, w którym to charakter morski jest widoczny szczególnie na ambonie wykonanej w kształcie łodzi rybackiej, płynącej po wzburzonym morzu. następnie przejazd w kierunku Helu- dalsza cześć zwiedzania: Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża. Czas wolny.

Powrót do pensjonatu – obiadokolacja – nocleg.

 

Dzień 4:

Śniadanie. Wyjazd do Gdańska – zwiedzanie, spotkanie z przewodnikiem – spacer Drogą Królewską w Gdańsku, m.in. zobaczymy:

Brama Wyżynna, Katownia i Wieża Więzienna, Złota Brama, Dwór Bractwa św. Jerzego, Targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Długie Pobrzeże, Żuraw Gdański, Bazylika Mariacka,  Ducha Dwór Artusa, ulica Długa, Ratusz Głównego Miasta, Zielona Brama Czas wolny.

Podczas spaceru ulicami Głównego Miasta zwiedzamy Muzeum Bursztynu

Następnie przejdziemy  do miejsc związanych z Gdańską Solidarnością: kościół św. Brygidy (kaplica "Solidarności" oraz bursztynowy ołtarz). Plac Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców, którzy „ODDALI ŻYCIE - ABYŚ TY MÓGŁ ŻYĆ GODNIE”, przejście do Europejskiego Centrum Solidarności – zwiedzanie.

Powrót do pensjonatu – ,,Biesiada kaszubska” kolacja regionalna i spotkanie z kapelą kaszubską w programie: zwyczaje ,tradycje regionu kaszubskiego, nauka nut kaszubskich, pokaz gry na instrumentach ludowych ( na burczybasie i diabelskich skrzypcach ).Nocleg.

 

Dzień 5:

Śniadanie – wykwaterowanie z pensjonatu. zakończenie pobytu. Wyjazd autokarem Warszawy -  powrót w godzinach wieczornych.

 

Cena obejmuje:

* transport autokarowy

* zakwaterowanie: 3 noclegi w pokojach 2,3 os. z łazienkami,

* wyżywienie: 4 śniadania, 2 obiadokolacje standard

* 1 Biesiada kaszubska z obiadokolacją i potrawami regionalnymi oraz z występem kapeli kaszubskiej

* przejazd wozami drabiniastymi,

*obsługę pilota i przewodników

* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów: Muzeum Kaszubskie w Kartuzach, Muzeum Ceramiki Kaszubskiej,

Centrum Edukacji i Promocji Regionu,  Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża, Chata Rybacka w

Jastarni, Muzeum Bursztynu, Europejskie Centrum Solidarnosci

*ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

  • napojów alkoholowych do Biesiady