Europa

część świata leżąca na półkuli północnej, której część kontynentalna stanowi wraz z Azją kontynent Eurazję.

WARSZAWA

Wycieczka

Podlasie + Wilno

   

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień:   Warszawa - Święta Lipka   Wyjazd w kierunku Augustowa z krótkim postojem w miejscowości  Święta Lipka,  gdzie zapoznamy się z historią Sanktuarium oraz prezentacją barokowych organów , które zostały zbudowane w latach 1719-1721 przez organmistrza z Królewca, Jana Josue Mosengela. Instrument dysponował 40 głosami o barokowym brzmieniu. Piękny, bogato zdobiony prospekt organów należy do najwspanialszych barokowych zabytków w Europie. Wizyta w Sanktuarium jest połączona z krótkim koncertem  organowym. Następnie przejazd w okolice Augustowa, zakwaterowanie w hotelu w  pokojach 2 i 3 os. z łazienkami, obiadokolacja, nocleg.   2 dzień Wycieczki po regionie część I  – Szlakiem Tatarskim i tajemnice Ikon Śniadanie  – spotkanie z przewodnikiem, wyjazd do miejscowości Kruszyniany, gdzie zwiedzimy  meczet w Kruszynianach. Meczet pochodzi z XVIII wieku, ale jego historia sięga króla Jana Sobieskiego. Jest to najstarszy w Polsce meczet muzułmański, ozdobiony z zewnątrz dwiema wieżyczkami wykończonymi półksiężycami. Wnętrze jest podzielone na dwie części  - oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.  Następnie przejazd do miejscowości Supraśl, zwiedzanie Monasteru Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu oraz Muzeum Ikon prezentującego sztukę sakralną. Jej nastrój i aranżacja, przenosi widza w nieznaną, tajemniczą przestrzeń, która budzi emocje, przenikając do najgłębszej duchowości. Powrót  do hotelu, obiadokolacja – nocleg.   3 dzień  LITWA  – WILNO Wczesne śniadanie, wyjazd na Litwę do Wilna zwiedzanie miasta: m. in.:
  • Ostra Bramaz kaplicą i Obrazem Matki Miłosierdzia, który został zawieszony w czasach niepokoju i zagrożenia miał na zadanie bronić murów i mieszkańców Wilna. Wybrano akurat bramę wschodnią, na którą najczęściej dochodziło do najazdów stolicy Litwy.
  • Rynek Starowileńskiliczący 260 ha starówka zwana potocznie „muzeum pod gołym niebem” •Kościoły św. Anny niewielka gotycka świątynia wybudowana 1502r z jedną nawą i trzema barokowymi ołtarzami. • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się oryginalny obraz ,, Jezu ufam Tobie”. •Mieszkanie Mickiewicza w Zaułku Bernardyńskim tutaj Wieszcz mieszkał w 1822roku. W tym mieszkaniu przygotowywał do druku Grażynę. Ekspozycja przedstawia związki poety z Litwą i Wilnem.
  • Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, odbudowany po zniszczeniach wojennych w 1668roku w stylu barokowym. Wnętrze świątyni ozdabia 2 tys. rzeźb nawiązujących tematycznie do biblii, mitologii i historii.
  • Cmentarz na Rossienajsłynniejsza nekropolia miasta ,która zawdzięcza nazwę prawdopodobnie od nazwiska właściciela gruntów. Znajdują się tutaj groby zasłużonych artystów, wykładowców, powstańców, Akowców. Spoczywa również na tym cmentarzu mama Wielkiego Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serce. Czas wolny na zakup pamiątek, na degustacje potraw tradycyjnych dań takich jak: Kibiny, Cepeliny, Chłodnika Litewskiego czy też Ciemnego Chleba Litewskiego.
Powrót do Polski. Przyjazd do hotelu w godzinach wieczornych - obiadokolacja i nocleg   4 dzień Wycieczki po regionie  część II –  Rejs Szlakiem Papieskim Śniadanie, po śniadaniu przejście do Port Żeglugi Augustowskiej – spotkanie z przewodnikiem, rejs na trasie: Jezioro Necko – Jezioro Białe – Śluza Przewięź (przejście przez śluzę – statek pokonuje 2-krotnie spad 86cm) – Studzieniczna. Następnie krótki pobyt w Studzienicznej – wieś położona nad jeziorem o tej samej nazwie tuz obok Augustowa. Sudzieniczna ze wszech stron oblana jest wodą, powstała w II połowie XVIII wieku. Jest jedną z wielu  atrakcji turystycznych Podlasia z racji pięknej lokalizacji wśród jezior, ale też z powodu ciekawej historii i legend jakie są przypisane do tego miejsca. Przejazd do Paniewa, zwiedzaniezabytkowej śluzy dwukomorowej, następnie przejazd nad jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce – Wigry.  Zwiedzanie pokamedulskiego zespołu klasztornego, w którym wypoczywał św. Jan Paweł II. Powrót do hotelu.  Biesiada pod wiatą - kolacja z oprawą muzyczną.  Nocleg.   5 dzień Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd w drogę powrotną – powrót w godzinach wieczornych.     Świadczenia: przejazd autokarem klasy turystycznej, zakwaterowanie: 4 noclegi w Augustowie pok. 2,3 – osobowe z łazienkami Wyżywienie: 4 śniadania ( bufet ); 3 obiadokolacje standard 1 Biesiada - kolacja z oprawą muzyczną ( danie ciepłe, potrawy z grilla, przystawki na zimno ) opiekę pilota,  usługa przewodnika Podlasie i  Litwa, opłata za wstępy: rejs Szlakiem Papieskim,  Meczet w Kruszynianach, Muzeum Ikon w Supraślu, Monaster  Prawosławny w  Supraślu , Muzeum Mickiewicza w Wilnie. Ubezpieczenie NNW  i  KL + assistance – dot. wyjazdu na Litwę   UWAGA !!! -program wycieczki jest ramowy, organizator dopuszcza  możliwość niewielkich zmian w programie zwiedzania  bez szkody dla atrakcyjności wycieczki. -dopłata do pokoju jednoosobowego